
Zondag 8 februari om 15:00 uur.
Studio Sophia, Groot Hertoginnelaan 3 Den Haag.
Talentvolle studenten van het Koninklijk Conservatorium Den Haag spelen stukken voor piano en zang van Brahms, Poulenc, Wolf, Schumann en Schubert e.a, onder leiding van hun bevlogen en inspirerende pianodocent Jean-Baptiste Milon. De muziek ademt de geest van de Afrikaanse Ubuntufilosofie waarin de verbinding tussen mensen centraal staat. ‘Ik ben omdat jij er bent en jij bent omdat ik er ben’ vervangt daarbij het westerse ‘Ik denk, dus ik ben’.
De opbrengsten gaan naar Stichting Dessi Tuji (ANBI-status), een non-profit organisatie voor armoedebestrijding, onderwijs en ontwik-kelingssamenwerking in Ethiopië. De stichting draagt de naam van een analfabetische boerin uit Deda, Dessi Tuji. Haar zoon, Getachew Negate, groeide op in extreme armoede, maar kreeg als intelligente leerling de kans om onderwijs te volgen en aan een goede universiteit te gaan studeren. Hij kwam als vluchteling in Nederland terecht en deed ervaring op met ontwikkelingssamenwerking. In 2017 werd op zijn initiatief de Stichting in het leven geroepen. Deze biedt onderwijs aan kansarme kinderen in rurale regio’s, die leven in extreme armoede. Dit wordt gerealiseerd door het faciliteren van onderwijs, van gebouw en lesmateriaal tot sanitair, sportdagen, drinkwater, zonnepanelen voor elektriciteit, bomen planten en, indien nodig, maaltijden. Meer dan 2000 kinderen worden op deze wijze bereikt. Info: www.stichtingdessi.org.
Belangrijk om te vermelden is dat elke euro die u doneert ten goede komt aan de projecten in Deda, Hidi en Menz. Alle medewerkers en bestuursleden werken op vrijwillige basis.
Meld u snel aan voor dit bijzondere concert, via www.ticketkantoor.nl/shop/concertStDessi , want vol = vol!
U betaalt naar keuze een donatie van 25, 30, 35 of 40 euro per zitplaats.